emziren-anneler-icin-11-emzirmeyi-artirici-tarifler

Emziren Anneler için 11 Emzirmeyi Artırıcı Tarifler

Emziren bir ebeveyn zor bir iş olduğunu söylememiz gerekmiyor , değil mi? Muhtemelen zaten keşfetmişsinizdir. Şimdiye kadar, süt kaynağınızın akmasını sağlamak için vücudunuzun düzgün beslenmesi gerektiğini biliyorsunuzdur.

Ancak hızlı bir yemek veya atıştırmalık hazırlamak için zaman (veya enerji!) Bulmak zor olabilir. Ve yüzleşelim, sağlıklı beslenme şu anda aklınızdaki son şey olabilir. Yine de, kendinizi en iyi şekilde hissetmeniz için düzenli olarak yakıt doldurmanız önemlidir.

Dahası, gün boyunca besleyici yemekler ve atıştırmalıklar yemek , bebeğiniz için sağlıklı bir süt temini sağlamanın en iyi yoludur .

Neyse ki, süt sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilecek malzemelerle yapılmış birçok hızlı ve hazırlanması kolay tarif var. Ayrıca, bu tarifler emziren bir ebeveyn olarak ihtiyacınız olan besinlerle doludur.

İşte size enerji vermenize yardımcı olabilecek ve süt kaynağınıza destek sağlayabilecek bazı lezzetli tarifler.

Emzirmeyi artıran tarifler

1. Kabak baharat laktasyon güler yüzlü

Sonbahar ya da değil, bu kabak laktasyon smoothie geleneksel kabak baharat latte tüm lezzet vardır. Ayrıca, kabak gibi besleyici bileşenlerle doludur.doğal olarak artırabilir süt kaynağınız.

Emzirme ihtiyaçlarınızı desteklemek için A vitamini, D vitamini, kalsiyum ve belki de B-12 vitamini ile takviye edilmiş süt sütü veya süt ikamesi seçmeyi unutmayın.

2. Yabanmersini laktasyon kekleri

Bu yapılması kolay yabanmersini laktasyon kekleri, keten tohumu, yaban mersini ve yumurta gibi sağlıklı bileşenlerle yüklenir. Ayrıca, glütensizdirler ve doğal tatlılık için bal içerirler, bu nedenle geleneksel keklerden daha düşük şekerler.

3. No-bake laktasyon ısırıkları

emziren

Bu fırında olmayan ısırıklar, hemşirelik seansları arasında veya hareket halindeyken hızlı bir atıştırma için mükemmeldir. Bir araya getirilmesi sadece 10 dakika sürer ve tatlı isteklerinizi hızlı ve sağlıklı bir şekilde tatmin edeceklerinden eminler.

4. Sağlıklı emzirme çerezleri

Kabul edelim, herkesin bir çereze ihtiyacı var. Özellikle emziren ebeveynler! Bu tarif, yulaf, keten, bira mayası ve baharatlar gibi besleyici malzemeleri birleştirerek lezzetli ve besleyici bir kurabiye oluşturur. 

5. bitkisel hemşirelik anne çay

Emzirirken sulu kalmak önemlidir. Bu ev yapımı çay karışımı, işi yapmanıza yardımcı olabilir. Rezene gibi otlar ve baharatlar kullanır. Galaktojenik özelliklere sahip olduğu gösterilmiştiryani süt salgısının artmasına yardımcı olabilir.

6. Bir gece yulaf laktasyon

emziren

Bazı emziren ebeveynler, süt tedarikini artırmak için yulaf ezmesi ile yemin ederler. Bu gece yulaf tarifi vaktinden önce yapılır – gelecekteki küçük bir hediye olarak düşünün.

Ayrıca meşgul anneler için mükemmel olan çok yönlü bir tarif. Ceviz, taze meyve ve chia tohumu gibi besin değeri yüksek topingler eklemeyi deneyin.

Bir süt ikamesi için süt istiyorsanız, emzirmeyi en iyi şekilde desteklemek için D vitamini ve kalsiyum içeren bir ürün seçtiğinizden emin olun.

7. Yavaş ocak kemik suyu

Bu besleyici kemik suyu tarifi, vücudunuzun doğumdan sonra iyileşmesi için ihtiyaç duyduğu amino asitler, kollajen ve minerallerle doludur. Kafein tüketiminizi azaltmaya çalışıyorsanız kemik suyu sıcak, besleyici bir stand-in görevi görebilir. 

8. Somon salatası ve laktasyon artırıcı sos

Emzirirken bol miktarda protein, sağlıklı yağlar ve renkli sebzeler yemelisiniz. Bu lezzetli salata tarifi hepsini birleştiriyor.

Artı, pansuman ile yapılır Zerdeçal ve çemen otu her ikisi de güçlü anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

9. Hemşirelik omleti

Emzirirken bol miktarda sağlıklı yağ yemekten korkmayın. Bu omlet, avokado, kaşar peyniri ve yumurta gibi birçok sağlıklı yağ kaynağını birleştirir. Ekstra bir besin takviyesi için bazı yeşillikleri atın!

10. Yeşil emzirme yüzlü

emziren

Elleriniz bebeğinizle ilgilenirken, hızlı bir kalori kaynağına ihtiyacınız olabilir. Bu yeşil smoothie, emzirirken sebzelerinizi içeri almanın kolay bir yoludur.

Vegan olduğu için, laktasyon ihtiyaçlarını karşılamak için bir baz olarak güçlendirilmiş soya veya fındık sütü seçmenizi öneririz.

11. Zerdeçal ve lahana tavuk çorbası

Bütün ailen bu doyurucu, besleyici çorbanın tadını çıkaracak. Emzirmek için ihtiyacınız olan enerji artışını sağlayacak tavuk ve taze sebzeler gibi besleyici maddelerle doludur. Tarifi görüntüle .

Emzirmenin faydaları

Şimdi emziren ebeveynler sırasında hızlı ve kolay yemek tarifleri için yakıt almak için bazı fikirleriniz olduğuna göre, emzirmenin neden bu kadar faydalı olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Dalış yapmadan önce, emzirmenin herkes için olmadığını ve birçok ebeveynin hem kişisel hem de tıbbi olarak çeşitli nedenlerle emzirmeyi bırakmayı seçtiğini bilin – ve bu tamamen iyi. Sen yapıyorsun, yargı yok.

Şimdi bunu açıklığa kavuşturduğumuza göre, emzirmenin hem size hem de bebeğinize sunduğu birçok fayda var.

Bebek için, özellikle emzirmeye ilk başladığınızda kolostrumunuzda , büyümeleri gereken besinleri ve besinleri aktarıyorsunuz .

Anne sütü ayrıca, soğuk algınlığı, grip ve diğer enfeksiyonları önlemeye yardımcı olurken, bebeğinizin emzirilen bebeklerin aşağıdakilerle daha az sorun yaşama eğiliminde olduklarını göstermektedir:

  • astım
  • ishal
  • kulak enfeksiyonları
  • çocukluk çağı obezitesi

Sizin için de faydaları var. Öncelikle, emzirmek uygun – ve ücretsiz! Ayrıca, yardımcı olabilir kalp hastalığı, yumurtalık kanseri, meme kanseri ve tip 2 diyabet.

Emzirme, hamileyken kazandığınız kiloyu kaybetmenize de yardımcı olabilir. (Yine de, bu herkes için işe yaramaz !)

Anne sütü üretimini ne etkileyebilir?

Aslında bol miktarda süt ürettiğinizde yeterli süt üretmediğinizi düşünmek yaygındır.

Bununla birlikte, süt kaynağınız azalıyor gibi görünüyorsa, yeterli süt üretmemenizin birkaç nedeni olduğunu bilin. Harika bir ilk adım rehberlik için sağlık sağlayıcınıza ulaşmaktır.

Süt kaynağınızın azalmasının birkaç yaygın nedeni şunlardır:

  • yeterince sık hemşirelik yapmamak
  • etkisiz mandal
  • bazı ilaçlar
  • belirli tıbbi durumlar
  • bebek hastalığı
  • stres

Düşük süt üretimi ile ilgili birçok sorun biraz yardımla aşılabilir.

Düzenli olarak yemek yemek ve çeşitli sağlıklı yiyecekler (meyve ve sebzeler, yağsız etler, düşük şekerli atıştırmalıklar) ile yeterli kalori almak doğru yönde atılmış harika bir adımdır.

Yeterince dinlenmeye özen gösterin. Eğer “bebek kestirirken kestirmek” zor bulursanız, size iyi bir göz atmanız için gereken zamanı vermek için partnerinizin ya da başka bir aile üyesinin ya da güvenilir bakıcının yardımını isteyin.

https://www.doktortercihim.com/